fabrika taşımaFirmamız Altan Lojistik; fabrika taşıma hizmeti kapsamında, fabrika ve atölyenizde bulunan tüm ürün, malzeme, teçhizat ve her türlü maddi varlıklarınızın taşıma hizmetini vermektedir. Fabrika veya atölyenizde bulunan her türlü eşyanın nakliyesi, bu hizmet kapsamına girmektedir.

Ticari işletmelerde verimlilik ve karlılık en önemli unsurların başında gelmektedir. Üretim faaliyeti yürüten işletmelerde, bu hususlar daha da büyük bir önem arz etmektedir. Taşınmalarda hedef, iş gücü kaybını en aza indirmektir.

İşte bu noktada firmamız, fabrika ve atölyenizin taşınmasının tüm aşamalarında, iş kaybınızın en aza indirilmesini temin edecek bir anlayışla hizmet vermektedir.

Aktif olarak çalışan bir işletmenin taşınmasında analiz ve planlama büyük önem taşımaktadır. Mevcut atölye / fabrika teçhizatının taşınmasında kullanılacak iş makinalarının temininden, nakliyede seçilecek araçların özellikleri, görevlendirilecek nakliye personeli sayısı gibi detaylar bu noktada büyük önem taşımaktadır.

Bu türde bir nakliye hizmeti; tecrübe, donanım ve planlama gerektirdiğinden,sektördeki bir çok nakliyat firmasını boyut olarak aşacak bir nitelikte olduğu aşikardır.

Fabrika taşımada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar şunlardır:

 • Nakliye için tercih edilecek gün, iş kaybını minimuma indirecek bir gün olarak planlanmalı.
 • İşletmedeki donanım ve teçhizatın söküm ve montajını yapacak, donanım tedarikçisi firmanın yetkili servisinin çalışacağı gün ve saatler net bir şekilde planlanarak, ilgili firma ile bu husus paylaşılarak mutabakata varılmalı.
 • Taşınma aşamasında çalışacak atölye / fabrika çalışanının fazla çalışacağı saatler öngörülerek çalışma programı o doğrultuda düzenlenmeli.
 • Donanım ve teçhizatın bina dışına çıkarılması veya yeni lokasyondaki yere sokulması aşamasında; geçiş noktalarının genişlik / yükseklikleri ölçülerek sökülmesi gereken kapı, pencere, doğrama vb. noktalar tespit edilmeli.
 • Taşımada kullanılacak forklift, transpalet vb. donanım ihtiyaçları belirlenmeli.
 • Taşınırken zarar görmesi muhtemel teçhizat balonlu ambalaj ile paketlenmeli.

letişim telefonlarımız kanalıyla, hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilir, nakliye fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmeden önce, sizlere daha net ve hızlı bilgi verebilmemiz için, aşağıda maddeler halinde sıraladığımız bilgileri hazırlamanızı öneririz:

 • Nakliyesi yapılacak yükün tahmini ağırlığı
 • Nakliyesi yapılacak olan yükün ebatları
 • Yükün fiziksel niteliği (Çuval, koli, palet vb.)
 • Nakliyesi yapılacak ürünlerin üst üste dizilerek taşınıp taşınamayacağı bilgisi
 • Nakliyesi yapılacak ürünün cinsi (Sıvı malzeme, kimyasal malzeme, askılı ürün vb.)
 • Nakliye için tercih edilen süre
 • Talep ettiğiniz nakliye türü (Tam yük nakliyesi veya Parsiyel yük nakliyesi)

Tarafımızla irtibata geçtiğinizde, yukarıda yazılı olan bilgileri tarafımıza ilettiğinizde, nakliye fiyatı ve şartları konusunda sizi daha hızlı bir şekilde bilgilendirme imkanımız olacaktır.

Nakliye hizmeti verdiğimiz konu başlıklarını, web sitemizin “Hizmetlerimiz / Yurtiçi ve Şehiriçi Taşımacılık” başlığı altında görüntüleyip bilgi alabilirsiniz.

İlgili alanda yer alan bilgiler dışında başka sorularınız olursa, tarafımızla iritibata geçip, yetkili personelimizle görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.