Adr taşıma nedir ?ADR Taşıma nedir? Karayoluyla uluslarlar arası taşımacılıkta güvenliğin artırılması, tehlikeli maddelerin taşınmasına ilişkin Birleşmiş Milletler kurallarına dayanarak tehlikeli atıklar dahil olmak üzere tehlikeli malların sınıflandırılması, paketlenmesi, etiketlenmesi ve test edilmesiyle alakalı hükümlerin,diğer taşıma şekilleri ile uyumlu biçimde ortaya konulması, karayoluyla tehlikeli ürün taşıyan araçların yapımı, donanımı ve işleyişine yönelik koşulların ortaya konmasıdır.
ADR tehlikeli maddelerin karayoluyla uluslaarası taşımacılığına ilişkin avrupa antlaşması 1957 yılında, 15 üye ülke, tarafından ilk temelleri atılarak imzalandı. söz konusu konveksiyon 1968 yılında yürürlüğe girdi Türkiye ise ADR konveksiyonuna 2010 yılında imza atmıştır.

Türkiye’nin 2010 yılında ADR taşıma tehlikeli maddelerin karayoluyla uluslararası taşımacılığına ilişkin Avrupa antlaşmasını imzalaması ile birlikte tehlikeli maddelerin lojistiği büyük önem kazanmıştır.
2010 öncesi yurt içinde yapmış olduğumuz tehlikeli madde faliyetlerine ilişkin herhangi bir standart ve ciddi bir kontrol denetim yokken 2010 yılı sonrası özellikle Tehlikeli Maddelerin karayolunda taşınması hakkındaki yönetmelikle birlikte öncelikle tehlikeli madde taşıyan sürücülerin mesleki eğitimleri ile ADR taşıma uyum süreci başlatıldı.
Daha sonra gönderen sorumluluğunda olan paketleme, etiketleme ve işaretlemeye ilişkin zorunluluklar bölümü 01.01.2012 tarihinde yürürlüğe girerek uygulanmaya başladı. Araçlara ilişkin hükümleriyse 01.01.2013 tarihinden itibaren uygulanmaya başladı.Diğer tüm hükümler 01.01.2014 tarihinde uygulamaya girdi.

                    ADR Taşıma Nedir ?

Tehlikeli maddeler;doğal özellikleri veya taşıma esnasındaki durumları sebebiyle genel emniyet ve düzeni özellikle umumu önemleri malları insanları, hayvanları, çevreyi tehlikeye sokan madde ve nesnelerdir.
Un numarası:Tehlikeli madde ve nesnelerin Birleşmiş Milletler model yönetmeliklerinden alınmış 4 basamaklı tanımlama numarası anlamına gelir. Her bir tehliheli maddenin bir un numarası vardır ve tehlikeli maddelerin herkes tarafından kolaylıkla tanınmasına yardımcı olur.

Biz Kimiz?|

Altan Lojistik Dağıtım ve Nakliyat Ltd. Şti.; Veysel Altan önderliğinde Türkiye genelinde faaliyet gösteren bir lojistik firmasıdır.

Ulaştırma Bakanlığı,’nın vermiş olduğu K ve Tio belgesine sahip olan firmamız, şehir içi ve şehirler arası taşıma faaliyetlerini, uzman ve konusunda deneyimli kadromuzla yürütmekteyiz.

Yıllardır sektörde edinmiş olduğumuz tecrübeyle, müşterilerimizin gözünde edinmiş olduğumuz saygının haklı gururunun bilinci ışığında, kendini sürekli yenileyen bir yapıda, faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

İlgili alanda yer alan bilgiler dışında başka sorularınız olursa, Bizimle iritibata geçip, yetkili personelimizle görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

|